Inflation Money Devaluation  - Alexandra_Koch / Pixabay

Půjčky pro OSVČ

Velmi důležitou skupinou klientů jsou pro poskytovatele úvěrů podnikatelé a OSVČ. Na ně se zaměřují zejména bankovní instituce, které mají speciální podnikatelské půjčky a mohou OSVČ nabídnout i hodně vysoké částky na rozjezd jejich podnikání nebo na financování podnikatelského projektu (řádově až miliony korun).

Osoby samostatně výdělečně činné si samozřejmě mohou půjčit i od nebankovních společností – u nich ale nenajdou tak výhodné podmínky a i maximální částky jsou podstatně nižší. V každém případě, začínající i zkušení podnikatelé mají spoustu možností, jak získat úvěr a nabídka půjček je v současné době velmi rozsáhlá.

Kdo v České republice poskytuje půjčky pro OSVČ?

U klasických bank nabízejí půjčky pro OSVČ jak velké banky typu České spořitelny nebo ČSOB, tak i menší instituce, jako je např. Equa bank, či Air bank.

Další zajímavý článek:  Půjčky Česká Lípa

U nebankovních společností obvykle nebývají půjčky rozděleny na úvěry pro fyzické a podnikatelské osoby, ale bývá u nich pouze jeden typ půjčky pro všechny. Kromě maximální výše úvěru a doby splácení je důležité se podívat také na požadavky – ty jsou u nebankovních půjček daleko mírnější a mnohdy jsou tak vhodnou alternativou např. pro začínající živnostníky, kteří by u banky se žádostí o úvěr neuspěli.

Co je třeba pro získání půjčky pro OSVČ?

U půjčky pro OSVČ se výrazně liší požadavky bankovních a nebankovních poskytovatelů. Zatímco u nebankovních jsou podmínky velmi mírné a alespoň malý úvěr dostane téměř každý, banky obvykle vyžadují určité záruky. Jedná se především o potvrzení příjmů, resp. bonity klienta, kdy si banka ověřuje, zda poskytnutím půjčky nejde do příliš velkého rizika.

Currency Euro Finances Money Cash  - _Alicja_ / Pixabay
Jak si vybrat nejlepší podnikatelskou půjčku?

U nebankovních úvěrů není třeba dokládat skoro nic

a nejmenší půjčky může člověk získat během několika minut prostřednictvím webových stránek. Variantou půjčky pro OSVČ jsou také úvěry zajištěné nemovitostí. U nich obvykle není třeba dokazovat příjmy a vzhledem k jejich výši bývají často ideálním řešením pro ty, co potřebují finance na jejich podnikání. Tento typ úvěru bývá označován také jako americká hypotéka a nabízí ho např. ACEMA Credit.

Další zajímavý článek:  Kde získat úvěr 20000 Kč?

Jak si vybrat nejlepší podnikatelskou půjčku?

Vybrat si nejlepší půjčky pro OSVČ může být na první pohled docela obtížné – nabídka úvěrů je nesmírně široká a neustále vznikají nové a nové společnosti, jež nabízejí více či méně výhodné úvěry. S výběrem vhodného úvěru může pomoci např. nezávislý finanční poradce, jeho služby jsou však obvykle placené. Rychlým, jednoduchým a účinným řešením jsou specializované internetové srovnávače půjček. Ty může použít každý zcela zdarma a jejich předností je přehledné a ucelené srovnání všech českých poskytovatelů půjček.

Podnikatel nebo živnostník si tak během chvilky vytvoří ucelenou představu o jednotlivých možnostech a získá dobrý přehled o tom, u které společnosti pro něj bude půjčka nejvýhodnější.

Další zajímavý článek:  Smart půjčka 15 000 Kč

Pro koho půjčky pro OSVČ nejsou vhodné?

Ani půjčky pro OSVČ ale nejsou vhodné pro každého podnikatele. Obecně by si takovýto úvěr neměli brát ti, u nichž je velké nebezpečí, že nebudou schopni půjčku řádně splácet.

Určitě také platí to, že bankovní půjčky obecně jsou podstatně výhodnější než ty nebankovní – pokud tedy osoba samostatně výdělečně činná splňuje podmínky, které si banka stanovila, je pro ni určitě lepší vzít si úvěr u banky, kde jsou nízké úroky, než si půjčovat od nebankovní společnosti, která má hodně vysokou RPSN. Na druhou stranu pro živnostníky, kterým nechce půjčit žádná banka, jsou nebankovní úvěry mnohdy jediným možným řešením jejich situace.