Money Banknote Cash Bill Macro  - Dusan_Cvetanovic / Pixabay

Jak si skutečně dobře půjčit od nebankovní společnosti?

Ještě v loňském roce v České republice působilo několik desítek tisíc nebankovních společností a znamenalo to obrovský problém. Lidé měli tisíce různých možností si půjčit, což se na mnohých hodně neblaze podepsalo. Pro mnoho lidí byla nebankovní půjčka cestou do problémů, které vyvrcholily exekucí. Situace se změnila, nebankovní segment prošel obrovskou změnou. Nyní si každý půjčí výhodně a se zárukou kvality.

Licence jako záruka serióznosti

Dříve neexistovala záruka, že klient jedná se seriózní společností. Na nekalé jednání mohly poukázat pouze zkušenosti ostatních nebo online blacklisty. Nyní je vše jinak. Od prosince 2016 platí v ČR novela zákona o spotřebitelském úvěru, která velmi razantně změnila nebankovní půjčování (více o novele zde).

Další zajímavý článek:  S čím musíte počítat, chcete-li si půjčit u banky – 2. díl

Poskytovatelům například ukládá prokázat kapitál ve výši 20 000 000 korun a do začátku března 2017 musely nebankovní subjekty také požádat o vydání licence u ČNB, udělal to jen zlomek z nich. Registr firem, které si o licenci požádaly, jsou přístupné online, stačí společnost vyhledat podle jména, IČ nebo DIČ. Než si tedy začnete úvěr vyřizovat, zkontrolujte si, jestli má daná firma o licenci požádáno. Budete tak mí jistotu, zda je to či není ověřený poskytovatel úvěrů.

Důkladně čtěte podmínky a chtějte znát poplatky

Vždy byste měli vědět, kolik peněz a kdy budete muset vrátit. Současně je dobré vědět, jaké hrozí sankce za prodlení. Seriózní společnost má všechny informace uvedené na svém webu tak, aby si jich zákazník všiml a v takové formě, aby mu bylo vše ihned jasné. Vždy je také připravena zodpovědět jakékoliv dotazy. Pokud tato kritéria rychlá půjčka nemá, raději od ní dejte ruce pryč.

Další zajímavý článek:  Srovnejte si půjčky – Cofidis a Tesco. Kdo vyhraje souboj

Zdarma od Via SMS

Nejvýhodnější nabídka je vždy ta, která je zdarma. Jde to i u nebankovní půjčky, což dokazuje nabídka od Via SMS s.r.o. Nabízí rychlou půjčku bez poplatku pro všechny, kdo si půjčují poprvé. Na 30 dní je možné získat až 8000 Kč. Via SMS s.r.o. jako jedna z prvních požádala o vydání licence u ČNB.