Cash Register Drawer Cash Register

Víte, že roční období ovlivňuje objem poskytnutých úvěrů?

Ačkoli zní tento nadpis poměrně kuriózně, ve skutečnosti je tomu opravdu tak. V průběhu roku se totiž dynamicky mění objem poskytnutých finančních prostředků i počet žádostí o půjčku. Dle všeho za toto jednání může naše psychika. Zvláště na jaře a s příchodem prvních slunečních paprsků se v nás probouzí touha začínat něco nového. To může mnohé motivovat k rekonstrukci stávajících interiérů, koupi auta nebo nového rodinného domku.

Náš tip: Poznali jste se? Zjistěte, kde vám může být poskytnuta bankovní půjčka třeba na nové bydlení.

Druhá vlna půjček

O bankovní i nebankovní půjčky však často žádají lidé také na začátku léta nebo na jeho konci. Po únavné zimě a jarním „najetí na klasický režim“ je tělo zničené a psychika značně poznamenaná. Spousta z nás právě v tomto období začne pomýšlet na dovolenou. A toho umí banky i nebankovní instituce šikovně využít. Reklamou proto cílí na klienty a slibují, že jim zprostředkují výhodný úvěr třeba právě na dovolenou.

Další zajímavý článek:  Banka zamítla mou žádost o půjčku. Co teď?

Vánoční nákupní horečka

Před Vánoci mají zprostředkovatelé půjček doslova žně. Spousta Čechů se právě před Vánoci nepříjemně zadluží. To vše v souvislosti s nakupováním dárků pro své nejbližší nebo široký okruh rodiny. Do nového roku tak tito jedinci většinou vstupují s nemalým dluhem. Je to i váš případ?