Currency Wealth Finances Background

Dlužíte nám splátku!

Stává se to. Přišla finanční potřeba vyšší než momentální finanční možnosti, půjčili jste si. A přes všechna dobrá předsevzetí jste splácení nezvládli právě na jedničku s hvězdičkou. Co bude následovat?

Upomínka!

Jednotlivé finanční instituce sice mohou mít různě nastavené vlastní podmínky, v zásadě však bývá pravidlem, že nezaplatíte-li v dohodnutém termínu, obdržíte postupně dvě písemné upomínky, poskytovatel půjčky se vás bude snažit kontaktovat telefonicky, pomocí sms zprávy nebo mailem. Nebývá radno dělat tzv. mrtvého brouka. Zvedněte telefon, přestože je vám to nepříjemné, a komunikujte. Většinou se dá něco dělat. Finanční instituce chce své peníze zpátky – logicky – a často bývá ochotna dohodnout s vámi poněkud odlišné podmínky splácení než je uvedeno v původní smlouvě.

Další zajímavý článek:  Půjčky pro podnikatele od KSN Investments

Inkasní agentury

Jestliže jste nezareagovali, předá firma vaši pohledávku s největší pravděpodobností k vymáhání inkasní agentuře. Pro vás žádná výhra – dluh se vám mimo pokutu za prodlení a případné úroky zvyšuje o poplatek za její služby, které jdou v plné výši na váš účet. O takovéto skutečnosti budete informováni dopisem. A pokud jste nezareagovali doposud, udělejte to alespoň teď! Zavolejte na uvedené číslo a pokuste se vysvětlit svou osobní situaci i důvody, které vás k nezaplacení vedly. Inkasní agentury bývají placeny z vymožených pohledávek, je tedy i v jejich zájmu se s vámi domluvit. Většinou lze dohodnout splátkový kalendář či podobné přijatelné řešení.

Prevence

V ideálním případě si nikdy nebudete potřebovat půjčit nebo alespoň vždy budete mít na splácení. Co pro to musíte udělat? Půjčovat si uvážlivě a vždy počítat s možnými výpadky příjmů. Není nic příjemného najít na poštovní schránce nalepený lístek s upozorněním: „Dlužíte nám splátku!“

Další zajímavý článek:  Víte, že roční období ovlivňuje objem poskytnutých úvěrů?