Money Bank Note Euro Currency Pay

Studentský kontokorent

Mluví se o nutnosti zvyšování finanční gramotnosti obyvatel, všude se píše o důsledcích neuváženého zadlužování se, přesto jsou mnozí nepoučitelní. A co hůř, do finančních potíží se často dostávají už i ti, kteří se ještě ani nezapojili do pracovního procesu – studenti vysokých i středních škol.

Konkurenční boj o klienta

V průběhu posledních dvaceti let přibyla na českém finanční trhu taková řada institucí, že pokud by to tak pokračovalo dále, brzy by měl každý Čech svou vlastní banku. Úspěšná bude ta banka, která bude mít dostatek solventních klientů. A takové je zapotřebí získat – čím dříve, tím lépe.

Další zajímavý článek:  Na co se připravit při sjednávání bankovní půjčky?

Proto se banky předhánějí v nabídkách na co nejvýhodnější podmínky vedení běžných účtů, a to zejména účtů studentských. Potencionální klienty je zapotřebí podchytit včas.

Dlužníkem dříve, než vydělá první korunu

Co potěší chudého studenta více, než nabídka finanční injekce? Vedení studentských účtů je už automaticky zdarma, kontokorent, ze kterého je možno zaplatit dovolenou či novou garderobu, se pomalu také stává standardem. Studentům je nabízeno 5, 10 nebo i 20 000 korun, o které mohou přečerpat svůj účet – zaplatit stačí jednou za rok.

Nebezpečná reklama

Také už vaše dítě dostalo do schránky dopis od banky? „Vážený pane (Nováku), víte, že už nemusíte čekat na splnění svých snů a můžete si nové lyže, počítač nebo cokoliv jiného pořídit hned? Přijďte k nám, peníze mohou být vaše ještě dnes.“ Vlastní studentské účty si zakládají už patnácti-, šestnáctileté děti. Rok považují za hrozně dlouhou dobu, kdy se může stát v podstatě cokoliv. Nakonec to často zaplatí jejich rodiče a oni získávají nezdravý finanční návyk žití na dluh.

Další zajímavý článek:  Hot půjčka