Money Play Addiction Gambling

Na co se připravit při sjednávání bankovní půjčky?

Dostali jste se do finanční krize? Nemáte z čeho zaplatit nájem ba ani fakturu od telefonního operátora? Nevíte, z čeho financovat zimní výcvikový kurz pro své dítko? Ani z čeho zaplatíte obvyklý rodinný nákup? Pokud následující charakteristika vystihuje situaci, v níž se nacházíte, s největší pravděpodobností se budete poohlížet po nějaké půjčce. Drtivá většina všech zájemců o finanční výpomoc míří v první řadě do banky.

Na co se musíte připravit ještě před tím, než na pobočku konkrétního bankovního domu zavítáte? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Důkladný průzkum vašeho života

Obrňte se trpělivostí a ochotou odpovídat na zvídavé dotazy bankovního úředníka, který bude mapovat vaši rodinnou i finanční situaci, pracovní zázemí i vaši finanční gramotnost. Nevyhnete se vtíravým otázkám ohledně platu nebo typu pracovního úvazku. Připravte se také na to, že banka ví všechno o vaší finanční minulosti. Pokud jste tedy měli problémy s platební morálkou nebo se snad dostaly do registrů dlužníků, s takřka stoprocentní jistotou vám bude žádost o bankovní půjčky bez milosti zamítnuta. V takovém případě vám nezbyde nic jiného, než požádat o pomoc nebankovní společnost.

Další zajímavý článek:  Fast Cash – půjčka 20 000 Kč

Bankovní půjčky mi byla schváleny, co teď?

Pokud banka neshledala překážku pro poskytnutí úvěru, zpravidla vám obratem načerpá požadovaný finanční obnos na váš účet. U větších částek počítejte s ručením druhé osoby nebo ručením formou majetku či nemovitosti. Se stoprocentní přesností také dodržujte termíny splatnosti, na které jsou zvláště u bank doslova jako „psi“.