Půjčka v rámci rodiny

Kam jinam by se měl člověk v nouzi nejvyšší obrátit než na vlastní rodinu? Patříte k sobě, ať se vám to líbí nebo ne. Jak se ale v rodině žádá o peníze? Samozřejmě, každá rodina je světem sama pro sebe, každá je zvyklá na jiný způsob hospodaření, v každé se na podobnou žádost budou dívat jinak. Jaké jsou však společné rysy všech půjček v rámci rodiny?

Výhody půjčky v rámci rodiny

Obrátíte-li se se žádostí o půjčku na blízkého člena rodiny, zřejmě se vyhnete placení úroků, pokut a poplatků z prodlení. po finanční stránce se tedy takováto půjčka jeví být ze všech nejvýhodnější. A kdyby náhodou nastala situace, že na splátku nebudete mít, rozhodně se ocitáte v přijatelnější situaci, než když nemůžete zaplatit bance. To ovšem za předpokladu, že vás nezaložil někdo, kdo taky nevzal z posledního…

Další zajímavý článek:  AB půjčka se vám přizpůsobí

Nevýhody rodinných půjček

První nevýhoda je nasnadě – chce se vám ještě ve třiceti nebo čtyřiceti chodit za maminkou, ať vám pomůže? Poslouchat, že kdybyste to udělali jinak a lépe, nejlépe tak, jak vám ona vždycky říkala, nevzalo by to takové konce? A další nevýhodou je právě splácení – chce to hodně sebekázně skutečně pravidelně a včas splácet tam, kde nehrozí žádné sankce. Z druhé strany – jste-li to vy, na koho se příbuzní obracejí, také není situace právě růžová. Spolehnout se a věřit? Nebo požadovat řádné zadokumentování půjčky?

Jednou dlužník, stále dlužník

Půjčka v rodině – na jednu stranu to znamená asi ušetřit, na stranu druhou zůstáváte dlužníkem i po splacení – dlužíte totiž velkou laskavost. A nastane-li jakýkoliv problém, dlouho budované a hýčkané rodinné vazby mohou snadno dostat trhliny a ublíží to spoustě i nezaangažovaných lidí.

Další zajímavý článek:  Hot půjčka