American Bank Banking Banknote

Jaké možnosti nabídne Česká spořitelna spořící účet?

Spoření je určitě dobrá cesta k tomu, jak zhodnotit naše peníze. Oproti klasickým investicím zde máme jistotu toho, že míra zhodnocení je garantovaná. Zároveň zde máme také jistotu toho, že se nemusíme být žádných rizik, jelikož ty jsou nulové. Dnes dané možnosti nabídne každý banka na našem trhu. A tak je dobré podívat se na to, jakou variantu nabídne Česká spořitelna spořící účet. Zde je třeba podotknout, že u této banky můžeme spořit hned dvěma způsoby. Pojďme se na ně podívat.

Základem je Česká spořitelna spořící účet v klasické formě

Začít je určitě dobré standardním produktem, kterým není nic jiného, než klasický spořící účet. Ten má samozřejmě své výhody v tom, že je výhodnější alternativou toho běžného. Peníze tak můžeme mít kdykoliv k dispozici. A to bez poplatků, nebo bez případné výpovědní lhůty. Jednoduše je zkrátka z našeho účtu vybereme. Zdarma máme také založení daného účtu, nebo jeho vedení. Pokud se podíváme na klíčové výhody, určitě musíme zmínit tyto:

  • Možnost spořit si pravidelně i nepravidelně
  • Bez nutnosti minimálního vkladu nebo zůstatku
  • Úrok je připisován pravidelně každý měsíc

Zůstaneme-li u výhod, nesmíme zapomenout na to, že na rozdíl od běžného spořicího účtu je samozřejmě zůstatek na vkladovém úročen většími úroky.

Důležité je také říci, že konkrétním úrokem je zhodnocována částka až do výše 200 000 Kč. Pro drobnější střadatele je to určitě zajímavá suma, ale na druhou stranu musíme říci, že pro klienty disponujícími většími prostředky je to stále málo. Samozřejmě konkrétní přehled o tom, jak spoříme, máme v rámci našeho internetového bankovnictví.

Druhou možností je vkladový účet

První variantu tedy máme zmapovánu. Pojďme se tedy podívat u na tu druhou možnou, a tou je vkladový účet. Než začneme tento Česká spořitelna spořící účet detailně charakterizovat, podívejme se, co o něm říká samotná banka: „Máte obnos, který neplánujete v nejbližších dnech utratit? Vkladový účet vám nabízí výhodné a snadné uložení vašich peněz.“ Z daného sdělení tedy vyplývá, že se jedná o alternativu k termínovanému vkladu. Navíc peníze můžete na tento typ účtu vložit jednorázově, stejně jako je na něho můžete zasílat pravidelně.

Další zajímavý článek:  Servis24 přihlášení na účet není jenom o správě vašeho účtu

I zde samozřejmě můžete očekávat několik výhod, jako je třeba jistota bezplatného zřízení, stejně jako nulové poplatky za vedení daného účtu. Vázán není na žádné jiné účty a tak můžete jako nový klient založit třeba jenom tento. Co mnohé střadatele také zajímá, to je také délka daného spoření. Ta může být v týdnech, měsících, ale stejně tak je možné nechat peníze na daném účtu až po dobu 4 let.

Tip pro čtenáře: Víte, jak poznat podvodné půjčky? Nenechte se napálit a hledejte reference na Internetu.

Co doporučujeme?

Pokud chcete své peníze výhodně zhodnotit, tak určitě oba. První možnost je dobrá v případě, kdy chcete peníze k dispozici. Druhá zase v situaci, kdy můžete určitou částku na konkrétní čas postrádat a tak ji chcete zhodnotit mnohem více.

Další zajímavý článek:  Jaká pozitiva přináší Wüstenrot spořící účet?