Ve chvíli, kdy uvažujeme o půjčce, bychom měli zvážit případná rizika spojená s tím, zda je úvěrový produkt dobrou volbou. Zvláště s ohledem na jeho konkrétní parametry, ale i s ohledem na společnost, která ho nabízí. Pokud si nejste jisti, pojďme se podívat na půjčky Brno a na to, zda jsou bezpečnou možností, stejně jako na to, jaké varianty patří mezi dobré a proč.
Ideální je začínat u banky
Pokud hledáte ty nejvýhodnější půjčky Brno, a to především z hlediska úrokových sazeb, je určitě dobrou volbou začít v bance. Právě v Brně máte výhodu, že zde má pobočku většina soukromých bankovních domů a tak si pohodlně vyberete tu pravou. Důležité je dodat také to, že zde sídlí i trojice aktuálně nejlepších, kam se řadí Air Bank, mBank a také Equa Bank. Právě ty jsou spojeny s těmi nejnižšími úroky na trhu a tak rozhodně neuděláte chybu, pokud je navštívíte. Drobným negativem však mohou být náročnější podmínky získání.
Jak vypadají půjčky Brno ve spojení s nebankovním segmentem?
Stejně dobrou volbou může být i nebankovní segment, a to pokud se obrátíte na společnosti známé a prověřené. Pokud je vaším cílem klasický půjčka v řádech desetitisíců a statisíců, určitě nezklamou společnosti jako Provident, Home Credit nebo Cofidis. Ty mají na trhu vybudované jméno a tradici. Dnes navíc neustále snižují své úrokové sazby, což je z hlediska výhodnosti plus. Bonusem k tomu je poměrně jednoduché a rychlé vyřízení, bez zbytečných komplikací.
Druhou možností nebankovního trhu jsou takzvané mikropůjčky. Ty zastupují společnosti jako Ferratum,Zaplo, Kredito24 či CreditON. Ty nabídnou částky nejčastěji v řádech tisíců korun, s vyřízením online, za pár minut. Zde pozor na celkovou výhodnost, i když dodat musíme, že lze narazit na varianty s nulovým úrokem. Tedy pokud daný úvěr včas splatíte.
Jak jsou na tom soukromé osoby?
Další možností, jak mohou půjčky Brno vypadat, jsou úvěrové produkty od soukromých osob. Pokud zvolíte P2P půjčky prostřednictvím společností Loanis a Bankerat, není se čeho bát. Problém ale může nastat u nepoctivých poskytovatelů. Příkladem mohou být třeba lichváři, kteří půjčují na doslova likvidační úroky. Naštěstí proti nim postupně zakročuje stát, a děje se tak i nyní. Ostatně o tom píše i iDnes: „Ministerstvo financí připravuje nový zákon o půjčkách. Měl by například omezit sankce pro dlužníky, skoncovat s poplatky za předčasné splacení hypotéky nebo zajistit větší ochránu těch, kdo za půjčku ručí nemovitostí.“ Pro vás jako žadatele by to tedy znamenalo především vyšší stupeň ochrany.
Pozor na případné podvody
Nejenom s nevýhodnými, ale také s podvodnými půjčkami se na našem trhu můžete setkat. Ty logicky spolu s lichváři také nedoporučujeme a udělujeme jim negativní hodnocení. Pokud se podíváme na konkrétní varianty, může do této sekce spadat třeba: