Savings Budget Investment Money

Jaká mohou mít krátkodobé SMS půjčky do 5000 rizika?

V souvislosti s půjčkami se hovoří nejenom o jejich celkové výhodnosti, ale může se hovořit také o tom, jak velká vlastně mohou mít rizika. Nejvíce rizikové jsou v daném směru určitě krátkodobé SMS půjčky do 5000. Ty jsou sice oblíbenou možností jak řešit krátkodobé finanční problémy, ale stejně tak mohou být také nevýhodným úvěrovým produktem.

Abyste měli jasno v tom, co od nich můžete čekat opravdu po všech stránkách, připravili jsme pro vás jednoduchý přehled nejznámějších rizik.

Pozor na úrokové sazby, které mohou krátkodobé SMS půjčky do 5000 mít

To nejdůležitější, na co je nezbytně třeba dát si velký pozor, to jsou určitě úrokové sazby. Pokud bychom zmapovali celý úvěrový trh, tak to jsou právě krátkodobé SMS půjčky do 5000, které je mají jedny z největších. Konkrétně můžeme říci, že výjimkou není ani 30 procent za dobu jednoho měsíce. V rámci desetitisícové půjčky tak měsíc po jejím vrácení zaplatíte o nejméně 3 000 korun českých více. A proto je vhodné při volbě této půjčky vždy zvážit případná rizika.

Další zajímavý článek:  Srovnejte si půjčky – Cofidis a Tesco. Kdo vyhraje souboj

Na druhou stranu ale musíme říci také to, že jsou i možnosti, jak můžou být krátkodobé SMS půjčky do 5000 ty nevýhodnější na trhu. Pokud chceme být objektivní, je třeba říci, že řada společností nabídne možnost první půjčky zdarma. Vrátíte tedy tolik, koliksi půjčíte. A tuto možnost samozřejmě musíme ohodnotit jenom pozitivně. Pokud potřebujete půjčit vyšší částky, vyberte si Smart půjčku, která nabízí až 15000 Kč.

Pozor na případné poplatky

Kromě úroků nás ale mohou čekat také nemalé poplatky. Zde je nutné říci, že jsou účtovány hlavně ve chvíli, kdy si chceme prodloužit termín splatnosti. Ten je totiž poměrně krátký. Většina společností jako Kredito24 nebo CreditON nabídne 30 dní, společnost Ferratum poté až 45 dní. Přesto to může být pro mnoho klientů málo a tak využijí prodloužení. Poplatek za něho může být stejný, jako je výše úrokových sazeb. A to za každé takovéto prodloužení. Problémem to je třeba u společnosti Zaplo, která uvádí: „Úvěr může být prodloužen tolikrát, kolikrát o to klient požádá po dobu jednoho roku od původního data splatnosti.“ To znamená, že můžete vynaložit třeba i desítky tisícikorun jenom za to, že odsouváte termín.

Další zajímavý článek:  Jak si skutečně dobře půjčit od nebankovní společnosti?

Rychlost nemusí být tak rychlá, jak se uvádí

Většina společností, které tento typ půjčky nabízejí, samozřejmě uvádějí, že vše může být vyřízeno do několika minut. U některých to platí, ale jsou i takové, kde se to týká i opakovaných žádostí. U těch prvních totiž může být problémem to, že bude třeba složitější ověřování. A mezi to může patřit:

  • Nutnost podepsání smlouvy
  • Nutnost zaslat korunový registrační poplatek
  • Nutnost oskenovat doklady totožnosti

To ale není jediným rizikem, které je spojeno s rychlostí. Mezi to další, které se může objevit, patří třeba i riziko spojené s tím, že má společnost jenom jeden účet, a tak posílá v rámci různých bank, což vede k tomu, že peníze mohou jít třeba i několik dní.

Další zajímavý článek:  Jak získat půjčku do 20 000 Kč bez ručitele: Kompletní průvodce