Vaše situace je neúnosná a vy se díváte po někom, kdo by vám byl ochoten půjčit nějakou tu korunu. Pokud se svými problémy nechcete obtěžovat rodinu či známé, jistě vaše další kroky povedou do banky. Zde ovšem můžete nepěkně narazit. Bankovní úředník totiž bude zkoumat nejen vaši bonitu, výši příjmů a výdajů domácnosti, ale také registru dlužníků či to, kolik finančních prostředků vám přistane na účtu. Zjistí-li nějaké nesrovnalosti, žádost o půjčku vám bez milosti zamítne. Co dělat v takovém případě? Odpovědí mohou být nebankovní půjčky, jež řada z nás zbytečně zatracuje. My vám prozradíme, proč jsou některé předsudky ohledně nebankovních produktů zcela liché.
Individuální přístup
V bance postupují podle jasně daných kritérií: bonita, příjmy, výše platu, registry dlužníků. Pokud se do „šablonky“ nevlezete, vaše žádost je okamžitě smetena ze stolu. Nebankovní instituce řeší každou žádost klienta individuálně a snaží se mu přizpůsobit své portfolio služeb.
Výhodnější podmínky
Dáte-li si tu práci a vyhledáte různé nabídky nebankovních společností operujících na našem trhu, pak je mezi sebou můžete variabilně porovnat a vybrat tu nejlepší a nejvýhodnější. Již dávno neplatí, že nebankovní půjčky jsou o mnoho nevýhodnější, než půjčky u banky. Některé společnosti vám dokonce dokáží nabídnout takové podmínky, o nichž se vám v bance ani nesnilo.
Možnost odkladu splátek
U bank máte přesně nastavená pravidla – jeden den jste se splátkou v prodlení a už vám naskakují úroky. To u řady nebankovních společností neplatí. Zde si můžete většinou splátky odložit nebo se domluvit na novém splátkovém kalendáři. Hlavní je svou situaci okamžitě řešit a nečekat, že na váš závazek věřitel zapomene.