Stačí vám půjčky do 20 000 Kč? Máme pár tipů, kde si půjčit

Stačí vám 20 000 Kč? Máme pár tipů, kde si půjčit

Sehnat slušnou půjčku je někdy oříšek, zvláště pro ty, kteří mají záznam v registru dlužníků, případně nemohou doložit svoje příjmy. Nabídka úvěrů je sice velmi rozsáhlá, ale málokdo se v ní dokáže dobře zorientovat a vybrat si takovou půjčku, která je pro něj v dané situaci nejvýhodnější. V tomto textu máme několik tipů pro všechny, kteří hledají půjčku do 20 000 Kč.

Nejlepší je podívat se na srovnání půjček

Jednoznačně nejrozumnějším a nejrychlejším způsobem, jak si vyhledat úvěr do 20 000 Kč, je použít některý z internetových srovnávačů půjček. Takovýchto portálů existuje hned několik a jde o weby, které přinášejí nejen samotné srovnání půjček podle různých parametrů (jako je výše úvěru, doba splatnosti nebo úroková sazba), ale obsahují i podrobné recenze a mnoho dalších užitečných informací. Vyhledání ideální půjčky je velmi snadné – stačí jen do příslušného políčka vypsat požadovanou částku a po zmáčknutí klávesy Enter vám vyjedou přehledně půjčky do 20 000 Kč. K nejlepším srovnávacím webům patří v současné době zejména CoolPůjčky.cz, PůjčkyHned.cz nebo ParádníPůjčky.cz.

V nebankovním sektoru lze získat jak půjčky na účet, tak i v hotovosti

Dnes je sice posílání peněz převodem na účet víceméně samozřejmostí, přesto je ale dost lidí, kteří preferují spíše výplatu v hotovosti na ruku. Jedná se např. o ty, kteří účet nemají nebo ho nemohou používat (např. kvůli exekuci), ale někdy je hotovostní úvěr lepší i z hlediska rychlosti – např. když potřebujete okamžitou finanční výpomoc během víkendu nebo o státním svátku. Mezi nebankovními půjčkami převažují ty bezhotovostní, existuje ale i několik společností, umožňujících výplatu půjčky v hotovostní podobě.

Chytrá a pohodlná Smart půjčka – řešení pro ty, kteří preferují výplatu na ruku

Jednou ze spolehlivých a dostupných nebankovních půjček, kde můžete bez problémů získat 20 000 Kč a navíc dostanete peníze v hotovosti, je Smart půjčka. Její výhoda spočívá i v tom, že se jedná o relativně dlouhodobý úvěr – celou částku splácíte buď 13 nebo 16 měsíců, takže jednotlivé měsíční splátky nejsou zas tak vysoké. Peníze vám přiveze obchodní zástupce firmy až k vám domů, takže nemusíte nikam jezdit a vše je velmi pohodlné. Samotnou žádost o úvěr si můžete podat na webových stránkách firmy, případně po telefonu.

Další prověřené půjčky do 20 000 Kč

Částku 20 000 Kč ale můžete získat i u celé řady dalších nebankovních společností. Z těch známějších je oblíbená např. Tesco půjčka, osobní půjčka Cetelem, Svobodná půjčka Home Credit nebo úvěry od společnosti Provident Financial. Z méně známých produktů stojí za zmínku např. Sumo půjčka, určená pro osoby do 70 let, kterou můžete získat i se záznamem v registru dlužníků. Její výhodou je mimo jiné vysoká šance na schválení – až 89% žádostí o úvěr je posouzených kladně.

Na jaké parametry se při hledání půjčky zaměřit?

Kromě doby splácení a konkrétní měsíční splátky je důležité při hledání půjčky porovnat jejich úrokové sazby a RPSN. Mezi jednotlivými úvěry totiž bývají dost velké rozdíly a byla by škoda vzít si zbytečně drahou půjčku, když ji můžete získat mnohem levněji. Co je ale nejdůležitější – vždy si půjčujte pouze od ověřených a seriózních společností. Takové firmy po vás nikdy nebudou chtít poplatek předem (pokud nejde o symbolickou korunu pro ověření účtu) a pro sjednání úvěru vás nebudou nutit nikam telefonovat – půjčku lze vždy vyřídit přes internet nebo osobně.